Jak třídit odpad?

Jak třídit odpad?

Jsou věci, které těžko ovlivníme a i kdybychom se snažili sebevíc, tak je nezměníme. Například doprava do práce - mnoho z nás musí sednout každý den do auta, aby splnili své úkoly, za které dostanou odměnu. Odpadky ale můžeme třídit všichni a nic nás to nestojí - jen cestu ke kontejnerům na tříděný odpad. Tak proč bychom nemohli pomoct prostředí, ve kterém žijeme? Ušetříme lesy a minimalizujeme objem odpadu.

Lidé se nás často ptají, jak třídit odpad v domácnosti a jestli bychom jim pomohli s tříděním odpadu na zahradě.

Pro začátek si připomeňme, co která barva znamená:

  • Modrá = papír (krabice, papír, časopisy, noviny, sešity, knihy bez vazby, …)
  • Žlutá = plast (sešlápnuté a čisté PET láhve, kelímky od jogurtů, fólie, plastové tašky, …)
  • Zelená = barevné sklo (lahve od vína a jiných nápojů)
  • Bílá = čiré sklo (zavařovací sklenice, rozbité skleničky, sklenice od marmelád, majonéz, hořčic, …)
  • Hnědá = bioodpad (slupky ovoce a zeleniny, ohryzky z ovoce, pecky, …)
  • Červená = nebezpečný odpad (baterie, teploměry, …)
  • Černá = smíšený odpad (zbytky, které neroztřídíme)

Nedávno nám přišel e-mail:

S přítelem jsme se přestěhovali na vesnici, kde popelnice vyváží jednou za 14 dní. Zezačátku jsme odpad netřídili – měli jsme pocit, že nemáme místo na koše na tříděný odpad. Přitom na kontejnery na tříděný odpad vidíme z oken našeho obýváku. Házeli jsme všechno do koše pod dřez a ten pak vynášeli do naší popelnice. Jenže popelnice byla přeplněná dřív, než uběhlo 14 dní. „Takhle to dál nejde“, shodli jsme se. V předsíni jsme si vyhradili místo na 1 papírovou tašku na papír a 2 igelitové tašky - na plast a na sklo. Popelnici za 14 dní naplníme jen z půlky a pocit, že šetříme přírodu, je k nezaplacení. Po pár měsících jsme se rozhodli, že si chodbu zútulníme a pořídíme si koše na tříděný odpad. A inspiraci jsme našli u vás.

Snažíme se pomáhat

Hledáme možnosti, jak třídit odpad efektivně. Ne každý má v bytě prostor na několik košů, a proto nabízíme stohovatelné koše. K dostání jsou v balení po 3 nebo 4 kusech o objemu 20 litrů v černé nebo bílé barvě. Barevně odlišená víka Vám třídění odpadu ještě usnadní.

Koš na tříděný odpad Sortibox 3 x 25 LKoš na tříděný odpad Sortibox 4 x 25 L

Objemnější koše na tříděný odpad

Koše na tříděný odpad můžete mít umístěné také v garáži, na terase nebo na zahradě. Tam je více prostoru a mohly by se vám hodit koše o větším objemu. Co třeba SORT BIN o objemu 45 litrů, TOP BIN nebo ECO 3 Master o objemu 50 litrů ECOPAT o objemu 75 litrů nebo SORT BIN o objemu 90 litrů?

Koš na tříděný odpad ECOPAT 75 L - barva šedáKoš na tříděný odpad ECO 3 Master

Stojany na odpadkové pytle

Levnější variantou jsou stojany na odpadkové pytle. Ty nabízíme buď jednotlivě nebo spojené po 2 nebo 3 přihrádkách. Jejich víka jsou vždy barevně odlišená.

Stojan na tříděný odpad ECOFIX 1Stojan na tříděný odpad ECOGRID 2Stojan na tříděný odpad ECOFIX 3

Zobrazit celý sortiment odpadkových košů a stojanů >>