Nejlepší zelenina je ta, kterou si vypěstujete sami

Nejlepší zelenina je ta, kterou si vypěstujete sami

 

Zdraví máme každý jen jedno, a proto je potřeba si ho hýčkat a neustále o něj pečovat. Aby vaše tělo mělo dostatek sil plnit každodenní úkoly, a navíc se dokázalo ubránit nepříznivým vlivům z vnějšího prostředí, neobejde se bez 6 základních faktorů, kterými jsou:

 • čerstvý vzduch,
 • pohyb,
 • odpočinek,
 • čistá voda,
 • sluníčko a
 • zdravá výživa.

Nejlepší strava, kterou můžete svému tělu dát, je ta, kterou si vypěstujete sami. Budete vědět, v jaké půdě potraviny vyrostly, jakou vodou jste je zalévali a že jste použili jen přírodní hnojiva. Tělo vám za takový zdroj energie poděkuje.

Kde pěstovat zeleninu, ovoce a bylinky?

Na zahradě se rostlinky pěstují jedna radost. I balkon však poslouží jako skvělé zázemí pro malou ‚zahrádku‘. Sice na něm nevypěstujete brambory a nezasadíte jabloň, ale existuje celá řada zeleniny a ovoce, kterou na balkoně vypěstuje i začínající zahrádkář. O bylinkách ani nemluvíme.

Pokud se chystáte pěstovat rostlinky na zahradě, doporučujeme zasadit je do vyvýšeného záhonu. My jsme to vyzkoušeli minulou sezónu a byli jsme nadšení.

Ve vyvýšeném záhonu jsou rostlinky chráněné před prorůstáním trávy a plevele, jelikož jsou od půdy oddělené fólií. Rostou v zemině, kterou jim sami vyberete a která je pro danou rostlinku nejprospěšnější. Vy navíc ulevíte svým zádům, jelikož se k rostlinkám nebudete muset sklánět. Nakonec vaše zahrada získá nový vzhled.

 

6 důvodů, proč pěstovat rostlinky ve vyvýšeném záhonu:

 1. Vaše zahrada získá nový vzhled, vyvýšený záhon můžete poskládat do různých tvarů,
 2. nebudete se muset k rostlinám sklánět a už vás nebudou bolet záda,
 3. ve vyvýšeném záhonu rostlinky nejsou tolik náchylné na přízemní mrazíky, stěny záhon prohřívají,
 4. rostlinky jsou chráněné před krtky, hraboši a jinými škůdci,
 5. do vyvýšeného záhonu neproroste žádná plevel,
 6. můžete pěstovat rostlinky i tam, kde by vám nevyrostl ani plevel - i na betonu nebo asfaltu.

Vyvýšený záhon dřevěný - libovolný tvar a výška - Rozměr 80 x 60 cmVyvýšený záhon dřevěný - šestihran - délka stěny 115 cm

 

Celý sortiment vyvýšených záhonů najdete tady >>

 

Pro pěstování ovoce, zeleniny a bylinek vám skvěle poslouží květináče a truhlíky, a to nejen na balkonech a terasách, ale můžete tak ozdobit například posezení na zahradě, venkovní nebo vnitřní parapety. Jednoduše vypěstujete rajčata, papriky, okurky, baby karotku, salát, kedlubnu, jahody, borůvky, maliny, angrešt a jakoukoliv bylinku.

 

Bylinková zahrádka na balkón - barva terakotaSamozavlažovací květináč Bergamot - 35x35 cm - barva hnědáSamozavlažovací truhlík Berberis DUO - 78x39 cm - barva hnědáSamozavlažovací truhlík Berberis TRIO - 117x39 cm - barva terakota (cihlová)

 

Všechny květináče a truhlíky najdete tady >

 

Aby byly potraviny 100% přírodní, vy jste tělu dodali maximální množství živin a minimální množství chemických látek, zasaďte je do organického substrátu. Pro kvalitnější růst a vývoj rostlinek používejte vždy přírodní hnojiva.

 

HomeOgarden Organické hnojivo pro zahradu 4 kgHomeOgarden Organická výživa trávníku 3 kgHomeOgarden Organické hnojivo pro plodovou zeleninu a rajčata 1 Kg

 

Celý sortiment přírodních substrátů a hnojiv najdete tady >>