Jak si zútulnit zahradu?

Jak si zútulnit zahradu?

Ať už máte zahradu okrasnou nebo užitkovou, vždy je příjemné mít alespoň malý koutek určený pro odpočinek. Místo, kde si vypijete svůj oblíbený nápoj, přečtete pár stránek z rozečtené knihy, nebo poslechnete svoji oblíbenou hudbu.

Květináče nebo truhlíky - čemu dáváte přednost? Z naší zkušenosti víme, že mezi zahrádkáři byly v posledních letech nejoblíbenější květináče v designu ratanu. Letos to však vypadá, že se priority mění. Na trh totiž vstoupily květináče, které vypadají, jako by byly vyrobené z betonu. Přitom se vyrábí z odolného plastu, jsou levnější a mnohem lépe se s nimi manipuluje. Jaký design zvolíte pro svůj relaxační koutek vy?

Ratanové květináče

 

Květináč ratanový s vložkou vysoký Rato square - 40x40 cm objem 91 L - barva antracitováhttps://www.benco.cz/organicka-hnojiva/Květináč ratanový s vložkou vysoký Rato square - 40x40 cm objem 91 L - barva bílá

Celý sortiment ratanových květináčů >>

 

Zkraje jara, kdy v pozdějších večerních hodinách a v noci teploty klesají ještě pod bod mrazu, využijete venkovní mrazuvzdorné květináče. Čím dál populárnějšími se stávají vysoké květináče, které dokonale ozdobí terasu nebo vstup do domu.

 

Květináč z recyklované gumy HORIZON vysoký 66 cm - barva černáKvětináč z recyklované gumy SERENITY vysoký 66 cm - barva šedá

 

Celý sortiment vysokých květináčů >>

 

Proč vyvýšený záhon?

Pro pěstování zeleniny, bylinek a některých květin zahrádkáři rádi budují vyvýšené záhony. Nemusí se pak k rostlinám sklánět, nebolí je záda a jejich zahrady získají nový design. Kyprou a vzdušnou půdu plnou živin vám zajistí organický substrát HomeOgarden.

 

Vyvýšený záhon dřevěný - libovolný tvar a výška - Rozměr 120 x 80 cmVyvýšený záhon dřevěný - šestihran - délka stěny 74 cm

 

Celý sortiment vyvýšených záhonů >>

 

Pěstování bylinek

Pěstování bylinek má své výhody. Můžete je pěstovat jak na zahradě, tak na balkoně, nebo v domácnosti, jsou nenáročné, vykouzlí neodolatelnou vůni a dodají originální chuť vašim gastronomickým specialitám. Pěstujte je v truhlících nebo květináčích. Na výběr máte z velkého množství designů, barev a velikostí.

 

Bylinková zahrádka na balkón - barva terakotaKvětináč na bylinky LIMES DUBLO - barva červená

 

Celý sortiment květináčů a truhlíků >>

 

Tip na lepší úrodu

Aby vám květiny a bylinky rychle rostly a dlouho vydržely, položte na dno truhlíků samozavlažovací polštářek Hydrobox. Ten eliminuje nedostatek i přebytek vody v půdě a prodlužuje dobu mezi zaléváním. Je k dostání v několika velikostech a tvarech, takže se hodí do téměř každého květináče nebo truhlíku. Kyprou půdu plnou prospěšných živin získáte smícháním substrátu a vybraného hnojiva HomeOgarden.

 

HomeOgarden Organické hnojivo pro zahradu 4 kgHomeOgarden Organická výživa trávníku 3 kgHomeOgarden  Organické hnojivo pro jahody a bobuloviny 1 Kg