Bezpečná koupelna

Bezpečná koupelna

Vlézt do vany, osprchovat se, dojít si na toaletu, ... Může se to zdát jednoduché a samozřejmé, ale pro některé jsou tyto úkoly velmi obtížné nebo nemožné.

Naštěstí existují pomocníci, kteří usnadní tyto úkoly všem osobám s omezenou pohyblivostí. Výškově nastavitelné  a protiskluzové stoličky do sprchy, sedátka do vany, madla, stupínky a podpěry k WC mohou usnadnit pohyb v koupelně i vašim nejbližším.

Koupelnová sedátka

Koupání, sprchování, usedání na toaletu. Osoby s omezenou pohyblivostí provádí tyto rutinní úkoly se strachem z uklouznutí a pádu. Koupelnová sedátka jsou vyrobena z odolných materiálů, aby odolala mokru a vlhku. Jsou opatřena protiskluzovými prvky, takže při užívání drží na svém místě jako přibitá.

Stoličky do sprchy si uživatel nastaví do výšky, která mu je pohodlná, aby se při užívání cítil bezpečně a komfortně.

Nástavce na toaletu zvýší dosedovou plochu, uživatel tak není nucen usedat do hlubokého sedu a namáhat tak pohybový aparát. Některé jsou opatřeny madly, které usnadňují dosedání a vstávání.

Toaletní vozíky a křesla přiblížíte uživateli tak, aby se vyhnul náročnému pohybu.

 

 

Celý sortiment koupelnových sedátek >>

 

Madla

Madla jsou určena především do koupelny, některá však najdou své uplatnění v celé domácnosti. Uživatelům zajistí oporu a pocit bezpečí při chůzi, vstávání nebo usedání.

Madla jsou opatřena protiskluzovými prvky, které zajistí stabilitu a bezpečí při užívání.

 

Celý sortiment madel >>

 

Tím největším pomocníkem pro osoby s omezenou pohyblivostí je chodítko. Doprovází je na každém jejich kroku, umožní jim dostat se samotným i tam, kam by se bez něj vydat nemohli. Bodová chodítka jsou ideální do domácího prostředí, na procházky po venku jsou vhodná spíše chodítka s kolečky.

 

Celý sortiment zdravotnických pomůcek >>