Bezpečné a praktické vybavení pro školky

Bezpečné a praktické vybavení pro školky

 

Na začátku minulého roku jsme rozšířili náš sortiment o dlažbu, nášlapy a obrubníky recyklované gumy. Jejich výhody jsme znali. Věděli jsme, že jsou téměř nezničitelné, pružné, přizpůsobivé a neuvěřitelně dlouho vydrží.

Při vystavování na veletrhu For Garden v Praze jsme zjistili, že produkty z gumy mají velký potenciál pro školky – vyřeší problém s bezpečností dětí. U našeho stánku se zastavovaly ředitelky MŠ a vysvětlovaly nám, že na zahrádkách MŠ nesmí použít palisády ani obrubníky z plastu, dřeva ani betonu – mohlo by to být pro děti nebezpečné.

Napadlo nás vytvořit speciální nabídku pro školky a školy. Prohlédli jsme si celý náš sortiment a vybrali jsme produkty, které by mohly být pro školky užitečné. Zaměřili jsme se na bezpečnost a vzdělávání dětí a na praktičnost nabízených produktů.

 

1. Bezpečnost

Začneme výše zmíněnými produkty z gumového recyklátu – palisády, obrubníky, dlažba a nášlapy.  Na školní zahrádky jsou dokonale bezpečné a děti si budou hrát v bezpečí!

Výhody gumových produktů jsme popsali už v úvodu, teď je ještě shrneme:

  • bezpečnost – žádné ostré hrany nebo tvrdé povrchy – děti se při pádu nezraní
  • přizpůsobivost terénu – nemusíte mít dokonale rovný povrch, nášlap se přizpůsobí
  • pružnost – obrubníky můžete ohýbat do jakýchkoliv tvarů a tvořit dokonalé záhony
  • pevnost – produkty se nepolámou a nerozbijí
  • nárazuvzdornost – ať už vám na nášlap spadne cokoliv nebo on sám, nepraskne
  • odolnost proti poškození – obrubníky i nášlapy odolají i případnému nárazu sekačky
  • odolnost proti mrazu a slunečnímu záření – produkty neztrácí barvu a v zimě nepopraskají
  • dlouhá životnost

 

Celý sortiment produktů z recyklované gumy >>

 

 V rámci bezpečnosti jsme se zamysleli i nad soukromím dětí. Proč by si je kolemjdoucí měli prohlížet, jak si hrají na zahrádce? Pokud kolem plotu školní zahrádky nejsou zasazené túje nebo jiné rostliny, které chrání soukromí dětí, školka může využít zástěnu na plot. Nabízíme zástěny v různých výškách, délkách a barvách. Zástěny ochrání děti před zvědavými pohledy cizích kolemjdoucích a zahrádka získá díky krásnému ratanovému designu nový vzhled.

Zástěny jsou vyrobeny speciální technologií, kdy jednotlivá vlákna jsou k sobě svařena za vysokého tlaku a díky tomu se zástěna může kdekoliv uříznout a zkrátit klasickým odlamovacím nožíkem a zástěna se nebude třepit. K plotu se připevňuje pomocí upínacích pásků – to jednoduše zvládne každá žena, nebude potřebovat žádného odborníka.

 

Celý sortiment ratanových zástěn >>

 

2. Vzdělávání

 

Naučte děti, jak pěstovat rostlinky a bylinky. Protože ‚Co se v mládí naučí,…‘ Ukažte jim, že rajčátka, která si vypěstují samy, chutnají nejlépe. Využít k tomu ve školce můžou vyvýšené záhony. Pokud ve školce upřednostňují pěstování na políčku nebo na zahrádce už mají záhonky, vyvýšený záhon můžou využít jako kompostér. Kompostováním se děti naučí, že zbytky ovoce, které si dají na svačinku, můžou zužitkovat jako zdravou výživu pro další rostlinky

 

Celý sortiment vyvýšených záhonů >>

 

Pokud budou paní učitelky s dětmi zakládat vyvýšený záhon, ať k tomu použijí organický substrát. Z vlastní zkušenosti víme, že všichni budou nadšení. Nejen že děti poznají, že nejlepší základ pro rostliny je ten bez chemie, ze kterého si vypěstují tu nejzdravější svačinku, ale paní učitelky navíc ušetří spoustu vody a půda bude dokonale kyprá. Substrát můžou doplnit organickými hnojivy, které dodají rostlinám potřebné živiny a ochrání je před škůdci.

 

 

Celý sortiment organických substrátů a hnojiv >>

 

 

3. Praktičnost

 

Úložného místa není nikdy dost. Kam schovat všechny dětské hračky? Plastové skříně jsou ideální volbou. Jsou složené během pár minut, výšku polic si paní učitelky nastaví dle vlastních potřeb a hlavně – když je děti zašpiní nebo pomalují, stačí je otřít hadříkem namočeným do vody se saponátem. Jejich údržba je velmi snadná. Většina se dá použít buď uvnitř školky nebo i na zahrádce – v exteriéru.

 

Celý sortiment plastových skříní >>

 

Děkujeme vám, že jste naší prezentaci věnovali čas a pečlivě si ji pročetli. Věříme, že vás produkty zaujaly. Pro školky máme nachystanou speciální cenovou nabídku všech výše zmíněných produktů, takže pokud máte zájem o objednávku nebo máte jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kontaktovat na e-mail info@benhome.cz nebo na telefon 734 651 522.