Jak a proč oddělit záhony od trávníku?

Šíří se vám kameny nebo mulčovací kůra ze záhonů na trávník? Musíte pak před tím, než začnete sekat trávu, chodit po zahradě a kamínky vracet do záhonu, kam patří, abyste nepoškodili nože vaší sekačky? Můžete tomu předejít, když záhony oddělíte od trávníku palisádami, obrubníky nebo travními lemy.

Důvody, proč oddělit záhony od trávníku:

- zabráníte šíření kamení, štěrku, mulčovací kůry apod. do trávníku,
- zabráníte prorůstání plevelů a trávy do záhonu,
- ohraničením záhony vyniknou a vaše zahrada získá nový vzhled.

Který typ ohraničení mám zvolit?

Je jen na vás, jestli si vyberete obrubník, palisádu nebo travní lem. Travní lem je úzký a jednoduše se ohýbá do požadovaného tvaru.

Travní lem ratan - barva šedáTravní lem GARDEN FENCE 5,95 mLem trávníku 10 x 6 m černý ECONO 3000 BKNSTravní lem GARDEN LINE 10 m

 

Zobrazit celý sortiment travních lemů >>

 

Obrubníky jsou širší a mohutnější než palisády, lemují chodníky a příjezdové cesty. 

Zahradní gumový obrubník CAROLINA 1,2 m, výška 15 cm - barva hnědáNeviditelný plastový obrubník Border 4,8 mZahradní obrubník 2,2 m - plastový kámenZahradní obrubník 2,5 m - plastový kámen

Zobrazit celý sortiment obrubníků >>

 

Palisády jsou zpravidla užší a vyšší než obrubníky a používají se tam, kde je potřeba vyrovnat výškové rozdíly v terénu.

Plastová palisáda BENCO - ČESKÝ VÝROBEK - barva hnědáPlastová palisáda kolíková IPAL 5, délka 2,7 mZahradní plastová palisáda hranatá 3,2 mPlastová palisáda kolíková 2,8 m - barva hnědá

Zobrazit celý sortiment palisád >>

Jak oddělit záhony od trávníku?

Montáž plastových obrubníků a palisád je velmi jednoduchá. Nemusíte do země kopat díru, abyste je do ní zapustili - z jejich spodní strany jsou totiž hroty, které jednoduše zapíchnete do země podle tvaru záhonu. Vykopat díru nebudete muset ani u obrubníků z recyklované gumy. Do nich jsou vyvrtané malé díry, kterými prostrčíte hroty (ty jsou součástí balení) a ty obrubník upevní.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení