Jak vybrat stojan na vánoční stromek?

Blížící se vánoční období je obdobím radosti, lásky a tradic. Pro mnoho rodin je zdobení vánočního stromku jednou z nejkrásnějších tradic, která spojuje generace a přináší do domovů útulnou vánoční atmosféru.

Stojan na vánoční stromek potřebujeme sice jen jednou za rok, pro klidné Vánoce je však ideální pořídit stojan kvalitní, abyste se mohli spolehnout, že v něm stromek bude pevně stát, nepřeklopí se a tím zůstane podlaha, nábytek okolo, vy a vaše děti v bezpečí.

Jak a podle čeho stojan na vánoční stromek vybrat? Kritérií je více. Od materiálu, přes způsob zachycení, průměr kmene až po samotný vzhled stojanu.

Materiál stojanu

Trh nabízí stojany vyrobené z různých materiálů. Nejkvalitnější, nejpevnější stojany s nejdelší životností jsou vyrobené z litiny. Plastové stojany jsou cenově dostupnější, avšak nebudou sloužit tolik let, kolik stojany litinové. Výjimkou jsou naše plastové pákové stojany na vánoční stromek, které jsou vyrobeny z velmi kvalitního plastu a jsou naplněné pískem, aby udržely i ty největší a nejtěžší stromky. Dřevěné stojany zachovají přírodní dojem vánočního stromku.

Pro ty, kdo milují staré tradice a zvyklosti spojené s Vánocemi, může být stojan na Vánoční stromek vyrobený z masivního železa ideální volbou. Železo jako materiál pro výrobu stojanu poskytuje nejen pevnost a stabilitu, ale také přináší do interiéru charakter a jedinečnost. 

Plastové stojany bez problému udrží umělohmotné vánoční stromky. Pro uchycení těžších, mohutnějších živých stromků doporučujeme využít stojánky z litiny nebo železa, případně ze dřeva.
Tyto stojany jsou určeny uchycení i těch nejtěžších stromků (doporučený průměr kmene je vždy uveden v popisku produktu).

Litinové stojany:

/litinove-stojany-na-vanocni-stromecek/

 Plastové stojany:

/plastove-stojany-na-vanocni-stromek/

Dřevěné stojany:

/drevene-stojany-na-vanocni-stromecek/

 Železné stojany:

/kovove-stojany-na-vanocni-stromek/


Způsob uchycení

Jak uchytit vánoční stromek tak, aby bezpečně držel, nenakláněl se a nedošlo k žádné nehodě? Výrobci stojánků většinou nabízí uchycení pomocí šroubů. Ty jsou pro lepší stabilitu většinou zakončené ploškami, které zvětšují plochu, kterou je stromek přichycován. Výjimkou jsou ale stojany plastové s pákou, které nabízí originální způsob přichycení stromečku pomocí ocelových lanek ovládaných nožním pedálem. Tento způsob uchycení udrží stromky se silným, tenkým, rovným i zakřiveným kmenem (podrobný návod na uchycení stromku ve stojanu naleznete v popisku produktu).

Stojan na vánoční stromek na vodu s pákovým systémem

S nádobkou na vodu, nebo bez?

Díky nádobce na vodu vydrží vánoční stromeček déle čerstvý, zelený a neopadá tak rychle. Pokud tedy dáváte přednost živému stromku před umělým, nádobka na vodu by měla být nedílnou součástí stojanu.

Trápí Vás opadané jehličí?

Jedním z klíčových prvků každé vánoční scény je samozřejmě již zmiňovaný vánoční strom, kolem kterého se rodina shromažďuje a vytváří nezapomenutelné okamžiky. Nicméně opadávající jehličí které se pak roznáší po celém domě či bytě (jak z živého tak i umělého stromku) může Vaše zážitky znepříjemnit a kazit Vám tak sváteční pohodu.
Pro tento problém pro Vás máme řešení ve formě podložky pod Vánoční stromek.

Tato podložka není jen obyčejný kousek látky pod stromem. Je to vlastně malý umělecký kousek, který přidává do vašeho vánočního interiéru nádech elegance a stylu. Šedá barva podložky působí neutrálně a vkusně, zatímco červený okraj s vločkami dodává vánoční náladu a vytváří dokonalý kontrast.

Průměr podložky činí 90 cm, což je dostatečná velikost pro většinu standardních vánočních stromů. Bez ohledu na to, zda si vyberete živý nebo umělý strom, tato podložka se skvěle hodí a podtrhuje jeho krásu.

Podložka pod vánoční strom:

podlozka-pod-vanocni-strom--seda--prumer-90-cm/

 Závěrečné myšlenky..

Vánoční atmosféra spočívá v drobných detailech, můžeme proto s jistotou říci, že stojan na Vánoční stromek přináší do vašeho domova spojení tradičních hodnot s moderním životním stylem. Pro milovníky vánočních tradic a zvyklostí může být tento doplněk nejen praktickým prvkem pro váš stromek, ale i krásným a trvalým symbolem vánočního času.
Připravte se tedy na svátky se stylem a pohodlím.

 Stojany na vánoční stromky naleznete zde >>