Jak vybrat stojan na vánoční stromek?

Stojan na vánoční stromek potřebujeme sice jen jednou za rok, pro klidné Vánoce je však ideální pořídit kvalitní, abyste se mohli spolehnout, že v něm stromek bude pevně stát, nepřeklopí se a tím zůstane podlaha, nábytek okolo, vy a vaše děti v bezpečí.

Jak a podle čeho stojan na vánoční stromek vybrat? Kritérií je více. Od materiálu, přes způsob zachycení, průměr kmene až po samotný vzhled stojanu.

Materiál stojanu

Trh nabízí stojany vyrobené z různých materiálů. Nejkvalitnější, nejpevnější stojany s nejdelší životností jsou vyrobené z litiny. Plastové stojany jsou cenově dostupnější, avšak nebudou sloužit tolik let, kolik stojany litinové. Výjimkou jsou stojany na vánoční stromek Krinner, které jsou vyrobeny z velmi kvalitního plastu a jsou naplněné pískem, aby udržely i ty největší a nejtěžší stromky. Dřevěné stojany zachovají přírodní dojem vánočního stromku.

Plastové stojany bez problému udrží umělohmotné vánoční stromky. Pro uchycení těžších, mohutnějších živých stromků doporučujeme využít stojánky z litiny, případně ze dřeva a stojany značky Krinner, které jsou určeny uchycení i těch nejtěžších stromků.

 

Litinové stojany:

/litinove-stojany-na-vanocni-stromecek/

 

Plastové stojany:

/plastove-stojany-na-vanocni-stromek/

 

Dřevěné stojany:

/drevene-stojany-na-vanocni-stromecek/

 

Způsob uchycení

Jak uchytit vánoční stromek tak, aby bezpečně držel, nenakláněl se a nedošlo k žádné nehodě? Výrobci stojánků většinou nabízí uchycení pomocí šroubů. Ty jsou pro lepší stabilitu většinou zakončené ploškami, které zvětšují plochu, kterou je stromek přichycován. Výjimku tvoří stojany značky Krinner, které nabízí originální způsob přichycení stromečku pomocí ocelových lanek ovládaných nožním pedálem. Tento způsob uchycení udrží stromky se silným, tenkým, rovným i zakřiveným kmenem.

Stojan na vánoční stromek Krinner PREMIUM L

S nádobkou na vodu, nebo bez?

Díky nádobce na vodu vydrží vánoční stromeček déle čerstvý. Pokud tedy dáváte přednost živému stromku před umělým, nádobka na vodu by měla být součástí stojanu.

 

 Litinový stojan na vánoční stromek StarStojan na vánoční stromek Krinner PREMIUM LStojan na stromek, masiv dub, kříž 50 x 50 cm

 Stojany na vánoční stromky naleznete zde >>