Proč a kam sbírat dešťovou vodu?

Dešťová voda je pro rostlinky tou nejpřirozenější zálivkou - je měkká, není očištěna chlorem a zbavena žádných látek a má teplotu odpovídající venkovnímu prostředí. A hlavně - pokud budete zalévat dešťovkou, ušetříte - je totiž zdarma! Jediné, do čeho musíte zainvestovat, je sud nebo okrasná nádoba na dešťovou vodu, které nejsou jen praktické, ale i designové.

Poslední roky jsou léta velmi suchá a udržení dostatečné vláhy pro rostlinky je velmi náročné a drahé. Pořiďte si okrasnou nádobu na dešťovou vodu nebo levnější variantu - sud na dešťovou vodu.

 

Sudy na dešťovou vodu

Součástí každého zeleného sudu je víko a plastový kohoutek pro jednoduché vypouštění dešťové vody. Černé sudy jsou prodávány samostatně bez kohoutku a víka.

Plastový sud na dešťovou vodu hranatý 200 L s víkem a kohoutkemSud na dešťovou vodu 500 L s víkem a kohoutkem

Celý sortiment sudů na dešťovou vodu >>

Okrasné nádoby na dešťovou vodu

Sběr dešťovky nemusí být jen užitečný, ale i estetický. Okrasné nádoby na dešťovou vodu zútulní vaši zahradu a vytvoří z ní krásné místo k odpočinku. Navíc je můžete spojit s rýnou pomocí hadice pro svod dešťové vody. Součástí balení této hadice je vykružovací nástroj, kterým jednoduše vyříznete otvor o průměru 4 cm jak do rýny, tak do nádoby.

Nádoba na dešťovou vodu AMFORA 360 L - barva terakotaNádoba na dešťovou vodu WOODCAN 265 L - barva hnědá (černé víko)

Celý sortiment okrasných nádob na dešťovou vodu >>