Proč a kam sbírat dešťovou vodu?

Dešťová voda je pro rostlinky tou nejpřirozenější zálivkou - je měkká, není očištěna chlorem a zbavena žádných látek a má teplotu odpovídající venkovnímu prostředí. A hlavně - pokud budete zalévat dešťovkou, ušetříte - je totiž zdarma! Jediné, do čeho musíte zainvestovat, je sud nebo okrasná nádoba na dešťovou vodu, které nejsou jen praktické, ale i designové.

Poslední roky jsou léta velmi suchá a udržení dostatečné vláhy pro rostlinky je velmi náročné a drahé. Pořiďte si okrasnou nádobu na dešťovou vodu nebo levnější variantu - sud na dešťovou vodu.

 

Sudy na dešťovou vodu

Součástí každého zeleného sudu je víko a plastový kohoutek pro jednoduché vypouštění dešťové vody. 

                                         18622_plastovy-sud-na-destovou-vodu-300-l-s-vikem-a-kohoutkem 

 

Černé sudy jsou prodávány samostatně bez kohoutku. Na výběr pak máte černý sud bez víka, nebo s víkem.

23038_sud-na-destovou-vodu-cerny-500-l-s-vikem  20017_sud-na-destovou-vodu-750-litru-benco

Celý sortiment sudů na dešťovou vodu >>

 

Okrasné nádoby na dešťovou vodu

Sběr dešťovky nemusí být jen užitečný, ale i estetický. Okrasné nádoby na dešťovou vodu zútulní vaši zahradu a vytvoří z ní krásné místo k odpočinku. Navíc je můžete spojit s rýnou pomocí hadice pro svod dešťové vody. Součástí balení této hadice je vykružovací nástroj, kterým jednoduše vyříznete otvor o průměru 4 cm jak do rýny, tak do nádoby.

22069-2_nadoba-na-destovou-vodu-amfora-360-l-barva-terakota  12082_nadoba-na-destovou-vodu-woodcan-265-l-barva-hneda--cerne-viko-  25585_okrasna-nadoba-na-destovou-vodu-aqua-tower-antracit-450l

 

Celý sortiment okrasných nádob na dešťovou vodu >>