Úklid zahrady na podzim

Úklid zahrady na podzim

Úklid zahrady na podzim

Když jsem byla malá, táta zavelel a celá rodina šla pracovat na zahradu. Udělali jsme hromadu práce a večer jsme mohli odpočívat.

Začínali jsme schováním květin, které jsme pěstovali venku v květináčích a věděli jsme, že by v zimě zmrzly. Ty, které zimu zvládaly, jsme přesadili do mrazuvzdorných květináčů.

Mrazuvzdorné květináče

 

Květináč mrazuvzdorný SANDY nízký, pr. 40 cm - barva šedá (405U)Květináč mrazuvzdorný  SANDY nízký, pr. 40 cm - barva mocca (7529U)Květináč mrazuvzdorný SANDY nízký, pr. 40 cm - barva antracit (S433)

Celý sortiment mrazuvzdorných květináčů ZDE>>

Organické substráty na přesazování

HomeOgarden Organický zahradní substrát 50 LHomeOgarden Organický zahradní substrát 10 L

 

První úkol splněn. Následoval úkol pro tátu - ořezávání jemnějších rostlinek a keříků. Zůstala z nich jen půlka – aby je mráz tolik nezatěžoval. Odolnější keře a okrasnou trávu, která nám rostla u vchodových dveří, jsme nechali být, ty zimu zvládly bez problému. Já se sourozenci jsme pak sbírali ořezané větvičky ze zahrady, házeli je do koleček a převáželi na ohniště.

Nůžky na trávu 30 cm pevnéZahradní nůž očkovací - čepel 110 mmZahradní nůžky V-series 15mm

 

Dvouruční nůžky na větve

Pákové nůžky na větve Fieldmann FZNR 1013

Benzínové křovinořezy

Benzínový křovinořez Fieldmann FZS 3003-B

 

Protože táta byl vždycky perfekcionista a o zahradu vždy poctivě pečoval, zakrývali jsme rostlinky náchylné na mráz bílými netkanými textiliemi. Občas, když byly extrémní mrazy, měli textiliemi zakryté túje i naši sousedi.

 

Netkané textilie

Zahradní netkaná textilie bílá  17g/m2Kolík kotvící zahradní - pro netkanou textilii délka 12,5 cm

 

Co si z toho pamatuju nejlépe, je hrabání listí – v době mého dětství nebylo k dostání žádné dětské nářadí. Dostali jsme ty nejlehčí a nejmenší ‚dospělácké‘ hrábě a bylo vystaráno. Dnes už naštěstí můžeme našim potomkům ulehčit a pořídit jim malé, lehké, barevné a přitom 100% funkční nářadí a hrábě. Listí jsme vysypali na kompost a na jaře jsme z něj měli dokonalé hnojivo pro rostlinky.

Hrábě

Hrábě ocelové CAT J17-250Hrábě 12z, d. 31 cm, ocel 5 mm PROFI český výrobek

Kompostéry

Vermikompostér - barva světle antracitováVermikompostér - barva světle zelená

 

Často jsme jezdívali ke známým na chaty nebo na zahrady, protože potřebovali pomoct s kácením stromů. To pak taťka hodil do auta motorovou pilu a jeli jsme. Za odměnu jsme si pak večer opekli špekáčky.

Elektrická řetězová pila Fieldmann FZP 2000-E

Celý sortiment zahradních potřeb najdete tady >>