Jak na soukromí? Umělý živý plot je ideální pro alergiky

Potřebujete zakrýt nevzhledné místo, vytvořit si na zahradě, terase nebo balkoně soukromí? Umělý zelený plot, umělý bambus, zelená stěna s realistickými listy nebo ratanová zástěna pro vás může být ideálním řešením.

Výše zmíněné zástěny vytvoří na vaší zahradě nebo na balkoně přírodní kulisu, která vás navíc ochrání před zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích. Mimo jiné utlumí šíření hluku a vy si tak budete moct vychutnat váš odpočinek ještě kvalitněji než do teď.

1. Umělý živý plot, umělý bambus, zelené stěny

V čem spočívají největší výhody umělých živých plotů a zelených stěn?

Vezmeme to postupně a začneme u výběru. Výše zmíněné zástěny jsou velice realistickou imitací živých plotů. V nabídce je máme v několika různých designových provedeních, takže si vybere úplně každý. Pokud se rozhodnete si některou ze zástěn zakoupit, nemusíte se bát její instalace. Velmi jednoduše ji přichytnete na jakékoliv plotové pletivo nebo na zábradlí. Největší výhody však přichází, když se začneme zajímat o údržbu. Ve srovnání s pravými živými ploty jsou ty umělé absolutně nenáročné – a to jak nákladově, tak i fyzicky. Nemusíte být zahradníci, abyste měli pěkný plot s krásně zelenými listy. Umělý živý plot nepotřebuje půdu k růstu ani vodu k zalévání. Nemusíte na jejich údržbu nakupovat žádná hnojiva nebo jiné přípravky podporující růst nebo zdraví plotů – nepodléhají plísním ani hnilobě. A navíc, žádná z těchto zástěn na podzim neopadá a budou vám sloužit po celý rok. Jedinou péči, kterou od vás budou čas od času potřebovat, je opláchnutí vodou – stačí tou z hadice. Jsou odolné povětrnostním vlivům, UV záření, mrazu i dešti. Na zimu je nemusíte schovávat ani jinak opečovávat.

Instalace je vždy velmi jednoduchá. Zástěnu rozvinete, přiložíte k pletivu, ke kterému ji připnete pomocí upínacích (elektrikářských) pásků. Rozestup mezi příchytnými body se odvíjí od umístění plotu. Pokud je plot na návětrné straně, rozestupy mezi příchytnými body musí být menší, než když je plot orientovaný na závětrnou stranu.

Životnost plotu závisí na tom, kde je plot umístěn. Zástěny vydrží déle, pokud budou umístěné na zastíněné zahradě, než když na něj bude celé dny svítit sluníčko.

Výhody umělých živých plotů, mřížovin a zelených stěn v bodech:

 • jednoduchá instalace na pletivo nebo zábradlí;
 • údržba je velmi jednoduchá a nenáročná (jak finančně, tak fyzicky);
 • realistická imitace živých plotů;
 • na podzim neopadají – poslouží vám celý rok;
 • odolné proti UV záření, povětrnostním vlivům, mrazu i dešti;
 • dlouhá životnost;
 • vhodné pro alergiky.

Kde umělé živé ploty, mřížoviny, umělý bambus a zelené stěny využijete?

 • umělé živé ploty, mřížoviny a umělý bambus využijete převážně v exteriéru;
 • zelené stěny se hodí jak do exteriéru, tak do interiéru;
 • připnout je můžete na zábradlí balkonu, schodů nebo na pletivo plotu, na pergolu, ...;
 • hodí se všude, kde:
  • potřebujete zajistit soukromí;
  • chcete zakrýt nehezké místo.

Umělé živé ploty

   

 

        

 

Mřížoviny 

      

2. Ratanové zástěny na balkonové zábradlí a plot

Snadný a přitom elegantní způsob zastínění balkonu, terasy nebo i zahrady poskytne ratanová zástěna. Zástěny nabízíme v několika barevných provedeních v oblíbeném designu umělého ratanu, který se pyšní mnoha výhodami.

Ratanová zástěna je odolná různým vlivům počasí, je nenáročná na údržbu a má dlouhou životnost.

Pokud vám nevyhovuje žádný z nabízených rozměrů, nevěste hlavu. Tvar nebo rozměr ratanové zástěny je možné upravit pevnějšími nůžkami nebo odlamovacím nožíkem, a protože jsou její vlákna svařena za vysokého tlaku, zástěna se po odřezání netřepí.

Vybírat můžete z různých velikostí a barevných variant.

        

    

Celý sortiment ratanových zástěn >>