HomeOgarden Organické hnojivo pro zahradu 1 kg

Kód: HG3
Akce Výprodej
Neohodnoceno
179 Kč –58 %
HomeOgarden Organické hnojivo pro zahradu 1 kg
179 Kč –58 % 75 Kč
Skladem

Přirozeně, biologicky a trvale vyživuje rostliny, zvyšuje zdravou domácí úrodu a tvorbu humusu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přirozeně, biologicky a trvale vyživuje rostliny, zvyšuje zdravou domácí úrodu a tvorbu humusu, který je pro plodnost půdy klíčový. Základnímu vysoce kvalitnímu organickému hnojivu přidávají speciální výhodu a zvýšenou účinnost při podstatně menší spotřebě ve srovnání se standardními organickými hnojivy přírodní pomocné látky mykorhiza a leonardit. Mykorhiza a rostliny vytvářejí symbiotické spojení, které vede k podstatně rychlejšímu růstu kořenů, snazšímu snášení sucha, lepší přístupnosti živin v půdě, odolnosti rostlin vůči stresům a dalším vlivům. Leonardit působí jako přírodní stimulátor rostlin a pomocná půdní látka, snižuje kyselost půdy a zvyšuje mikrobiologickou aktivitu v půdě.Jedinečná kombinace organického hnojiva a přírodních pomocných látek zajistí zdravou domácí úrodu.

Rostliny na zahradě, v truhlících a v sadu můžeme hnojit v kterémkoli měsíci od února do listopadu. Dáváme pouze pozor, aby půda nebyla zamrzlá, protože v tomto případě se hnojivo nebude moci v půdě rozpustit.

Na 25 m2 plochy potřebujeme 1 kg hnojiva. Hnojivo můžeme také smíchat s organickým substrátem na sázení rostlin do truhlíků nebo květináčů v množství 1 kg na 200 l substrátu.

Jak dosáhnout nejlepších výsledků?Pro přirozené zvýšení úrody a trvalé zlepšení půdy na zahradě a v sadu používáme hnojivo nejprve na začátku růstu na jaře. Ve srovnání s obyčejnými organickými hnojivy bez přírodních pomocných látek je potřebné množství podstatně menší a to tak, že při přípravě půdy přidáme hnojivo v množství 1 kg na 25 m2.Rostliny základní živinu v hnojivu průběžně spotřebovávají, zatímco přírodní pomocné látky zůstávají v půdě několik let a zlepšují plodnost půdy, což je také oproti jiným organickým hnojivům klíčová výhoda. Hnojivo znovu použijeme i v podzimním období po sklizení úrody ve stejném množství jako na jaře. Obzvláště žádoucí je hnojivo přidávat k přihnojování i ve vegetačním období nebo při výměně rostlin na zahradě, kde můžeme použít i poloviční množství a to 1 kg na 50 m2. V případě mimořádně špatné půdy můžeme množství zvýšit na maimálně 1 kg na m2.Při výsadbě menších sazenic jako jsou jahody, postačuje 50 g hnojiva (1 střední hrst) a na větší sazenice jako jsou malin, rybíz 100 g hnojiva (2 pěsti hnojiva). Při míchání hnojiva se substrátem před výsadbou nebo k přihnojování přidáváme 1 kg za 200 l substrátu resp. 250 g (5 hrstí) na pytel substrátu (50 l).

Hnojivo je rovněž tak velice dobré ke kompostování. K přípravě 200 l kompostu (menší kompostér) přidejte 1 kg hnojiva.

Použití fungicidů (k hubení hub) nedoporučujeme, protože mohou podstatně snížit účinnost hnojiva.

Hnojivo je vyrobeno ze 100 % přírodních a organických látek a neobsahuje umělá hnojiva nebo agrochemikálie.Hnojivo uchováváme vpůvodním obalu, na suchém, chladném místě a chráníme před sluncem. Otevřený obal dobře uzavřete a zbytek hnojiva uchovávejte ve výše uvedených podmínkách.

Kde požíváme:Hnojivo používáme na všechny druhy zahradních, okrasných a ovocných rostlin, jako jsou rajčata, okurky, dýně, brambory, fazole, salát, koření, okrasné rostliny, jahody, maliny, jabloně, hrušně, třešně a na všechny ostatní rostliny, kde chceme přirozeným způsobem bez umělých hnojiv zlepšit jejich růst, kvetení a zvýšit úrodu.

Kdy používáme:Březen – (před setím nebo sázením)Květen – červen – (přihnojování dle potřeby)Říjen – listopad – (roční trvalé zásobní hnojení).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: