HomeOgarden Organická výživa trávníku 3 kg

Kód: HG2
Akce Výprodej
Neohodnoceno
279 Kč –43 %
HomeOgarden Organická výživa trávníku 3 kg
279 Kč –43 % 159 Kč
Skladem

Chcete mít bujný a přirozeně zelený trávník bez nutnosti agrochemikálií? 
Vyzkoušejte novou řadu Organických hnojiv a substrátů HomeOgarden.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak mít bujný a přirozeně zelený trávník bez nutnosti agrochemikálií? Vyzkoušejte novou řadu Organických hnojiv a substrátů HomeOgarden. Trvale organicky zlepšuje nově vyseté a stávající travnaté plochy. Organická výživa trávníků je 100% granulované hnojivo s přírodními pomocnými látkami na organické bázi bez umělých hnojiv a agrochemikálií.

Popis:  Přirozeně, biologicky a trvale vyživuje rostliny, zvětšuje zelenou listovou hmotu a tvorbu humusu, který je pro plodnost půdy klíčový.  Základnímu vysoce kvalitnímu organickému hnojivu přidávají speciální výhodu a zvýšenou účinnost při podstatně menší spotřebě ve srovnání se standardními organickými hnojivy přírodní pomocné látky mykorhiza a leonardit. Mykorhiza a rostliny vytvářejí symbiotické spojení, které vede k podstatně rychlejšímu růstu kořenů, snazšímu snášení sucha, lepší přístupnosti živin v půdě, odolnosti rostlin vůči stresům a dalším vlivům. Leonardit působí jako přírodní stimulátor rostlin a pomocná půdní látka, snižuje kyselost půdy a zvyšuje mikrobiologickou aktivitu v půdě.  Jedinečná kombinace organického hnojiva a přírodních pomocných látek ve speciálním množství vhodném k rychlému a organickému růstu trávníku.

Trávu můžeme hnojit v kterémkoli měsíci od února do listopadu. 

Dáváme pouze pozor, aby půda nebyla zamrzlá, protože v tomto případě se hnojivo nebude moci v půdě rozpustit.  Na 100 m2 plochy potřebujeme 3 kg hnojiva resp. 1,5 kg hnojiva (polovinu pytle) rozsypeme na 50 m2 plochy. Hnojivo smícháme se substrátem při přípravě vysetí nového trávníku, aby se hnojivo ihned dostalo do oblasti kořenů. K přípravě půdy pro vysetí trávy používáme Organický zahradní substrát.

Jak dosáhnout nejlepších výsledků? Pro přirozené obnovení trávníku a trvalé zlepšení půdy používáme hnojivo nejprve na začátku růstu na jaře. Ve srovnání s obyčejnými organickými hnojivy bez přírodních pomocných látek je potřebné množství podstatně menší a to tak, že při přípravě půdy k vysetí trávníku (povinně před setím pro daleko lepší efekt) přidáme hnojivo v množství 3 kg na 100 m2 (1,5 kg na 50 m2). Rostliny základní živinu v hnojivu průběžně spotřebovávají, zatímco přírodní pomocné látky zůstávají v půdě několik let a zlepšují plodnost půdy, což je také oproti jiným organickým hnojivům klíčová výhoda. Hnojivo znovu použijeme několikrát za sezónu, nejlépe po sekání trávníku. Nejlepší je přihnojovat vyváženě 3 x ročně, poprvé po prvním sekání, poté po dvou měsících a ještě naposledy nejpozději na začátku září. Pokud přihnojujeme několikrát, můžeme množství snížit na 1,5 kg na 100 m2. Použití fungicidů (k hubení hub) nedoporučujeme, protože mohou podstatně snížit účinnost hnojiva.

Hnojivo je vyrobeno ze 100 % přírodních a organických látek a neobsahuje umělá hnojiva nebo agrochemikálie.  Hnojivo uchováváme v původním obalu, na suchém, chladném místě a chráníme před sluncem. Otevřený obal dobře uzavřete a zbytek hnojiva uchovávejte ve výše uvedených podmínkách.

Kde používáme:  Hnojivo používáme na všechny druhy trav, pro organický trvalý vývoj klíčových trav jako jsou jílky, kostřavy a lipnice, kde chceme přirozeným způsobem bez umělých hnojiv zlepšit jejich růst a zvětšit listovou hmotu, odolnost vůči sešlapání a suchu.

Kdy používáme: Březen – duben – (před setím nebo pravidelné hnojení stávajícího trávníku) Květen – červen – červenec – (přihnojování) Září – říjen – (před podzimním setím nebo pravidelné poslední zásobní hnojení).

Doplňkové parametry

Kategorie: Organická hnojiva
Období v roce: Jaro, Léto, Podzim
Umístění: zahrada

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: