Inspirace pro útulný balkon

Potřebuje váš balkon vzpruhu? Pro čím dál více lidí je balkon nebo terasa místem odpočinku. Po práci si sednou do pohodlného křesla a za svitu sluníčka si vypijí své oblíbené kafe, čaj, nebo koktejl. Přečtou si pár stránek z rozečtené knihy, nasadí si sluchátka a poslouchají svoji oblíbenou hudbu, nebo si prostě jen vychutnávají chvilky ticha a odpočinku.

Abyste si na balkoně mohli pořádně odpočinout, měl by být uklizený, čistý, útulný a měli byste na něm mít soukromí – tak, aby na vás neviděli kolemjdoucí nebo sousedé. Máme pro vás tipy, jak si balkon nebo terasu zútulnit – a nebude to jen o soukromí.

Tip na novou dlažbu

Začneme pěkně od podlahy. Nechce se Vám do rozsáhlých rekonstrukcí, bourání a nákladných úprav? Rádi byste měli na Vašem balkóně nebo terase dlažbu, která Vám dlouho vydrží a odolá povětrnostním vlivům? Na českém trhu se objevila novinka - podlaha vyrobená z recyklované pryže, která se chlubí dlouhou životností a vysokou odolností. Zakryje jakékoliv staré, opotřebované a popraskané podklady ze dřeva, betonu nebo kamene. Alternativou může být dlažba v imitaci několika druhů a barev dřeva. Při montáži nebudete potřebovat žádné lepidlo - dlaždice jednoduše upevníte pomocí bočních spojovacích háčků. Nejlevnější variantou je černá gumová podložka, která se také chlubí jednoduchou montáží. Balkon zateplí a zútulní. Váš prostor tak během několika minut může nabýt nových rozměrů.

   

 

Celý sortiment dlažby z gumového recyklátu >>

 

Tip na zajištění soukromí

Podlahu máme vybranou. Jak si zajistit soukromí? Ratanové zástěny jsou vyrobeny k vytvoření úplného soukromí na vašem balkoně, terase nebo na zahradě. Jedinečná technologie jejich výroby - svařením všech vláken - jim přináší vysokou odolnost: proti UV záření, mrazu, plísním a vodě. Kromě soukromí přináší vašemu balkonu i nový desing - můžete si vybrat ze 4 barev. Montáž zástěny zvládne každá žena – stačí ji připevnit k zábradlí pomocí upínacích pásků. Ratanové zástěny se také chlubí velmi jednoduchou údržbou - stačí je omýt hadříkem namočený ve vodě nebo saponátu. K dostání jsou v délkách 3, 5 a 20 metrů a výškách 90, 100 a 200 cm.

    

 

Celý sortiment balkonových zástěn >>

 

Tip na uschování a organizaci věcí

Máte nedostatek úložného prostoru, nevíte, kam schovat boty, hračky čistítí prostředky nebo nářadí? Řešením můžou být plastové úložné skříně a boxy. Můžete si opět vybrat z několika velikostí, barev a druhů provedení - od hladkého povrchu, přes imitaci dřeva až po umělý ratan. Jsou vyrobené z kvalitního plastu, nevadí jim horko a svit sluníčka. Díky různým velikostem a způsobům provedení si máte možnost vybrat, co si do skříní uschováte – k dostání jsou vysoké skříně s policemi nebo bez – pro uložení vysokých násad a nářadí a male skříňky s výškově nastavitelnými policemi.

A jaký design se nabízí?

      

 

Celý sortiment skříní >>

 

Pokud se vám víc než plastové skříně hodí úložné boxy, do kterých můžete uložit podsedáky, deky, polštáře nebo již výše zmíněné hračky, můžete si vybrat z podobných nebo stejných designů, v jakých se vyrábí skříně. Nebo si můžete vybrat skříňku i box ze stejné kolekce a sladit si tak balkon do jednoho stylu.

 

    

Celý sortiment úložných boxů >>

 

Tip na zútulnění

Tak… Podlahu máme položenou, soukromí zajištěné, věci, které do teď neměly své místo, máme uklizené. Balkon ale nemusí představovat pouze praktické zvětšení vašeho bytu, kam odložíte, co se do bytu nevleze. Pojďme z něj spolu vykouzlit místo, kam se budete rádi vracet a kde budete rádi trávit své volné chvilky - to znamená, přidejme špetku pohodlí a dekorace.

Dekoraci nám zajistí květiny. Pěstujete rádi? A co říkáte na bylinky? Ty vás zabaví pěstováním, vykouzlí na balkoně neodolatelnou vůni a dodají originální chuť vašim gastronomickým specialitám. Pěstujte se v truhlících nebo květináčích. Na výběr máte z velkého množství designů, barev a velikostí.

   

 

                  

 

Celý sortiment květináčů a truhlíků >>

 

Tip na lepší úrodu

Aby vám květiny a bylinky rychle rostly a dlouho vydržely, položte na dno truhlíků samozavlažovací polštářek Hydrobox. Ten eliminuje nedostatek i přebytek vody v půdě a prodlužuje dobu mezi zaléváním. Je k dostání v několika velikostech a tvarech, takže se hodí do téměř každého květináče nebo truhlíku.

Jaký hydrobox vybrat zjistíte tady >>

 

Sladká tečka

Co vám ještě může zpříjemnit vaše chvilky na balkoně? Co si na balkoně večer rozdělat malý oheň v ohništi z pálené hlíny? Krásný přírodní design aztéckých grilů a venkovních ohnišť dodá vašemu balkonu chuť léta i v zimě. Na aztéckých stolních grilech si můžete dokonce ugrilovat večeři.

Ohniště Diego (cihlová) 34/21Stolní gril CARLOS ovál (hnědá)

 Keramické grily si můžete prohlédnout zde>>

Sladkou tečku dodá vašemu balkonu místo k sezení a malý stolek. Pohodlí můžou zajistit lehátka, židle a stolky, křesla nebo pohovky. Záleží, kolik místa máte k dispozici a co se vám nejvíce líbí a vyvolává ve vás nejkrásnější pocit. Navrhujeme vám pevný nábytek z plastového ratanu. Jeho design je moderní, v křeslech i na sedačkách se sedí velmi pohodlně. Sedačku si můžete vybrat se dvěma nebo třemi místy k sezení, nebo několik křesel po jednom místě. Nebo kombinujte podle chuti!

 

Sedací souprava 4 dílná polyratanZahradní set BRASKA Terrace

Zahradní a balkonové sestavy naleznete zde>>